Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

COFFEETAINER Franchise

Kahve dükkanı açmak, iş fikirleri'nin en gözdesidir. CoffeeTainer markası da kahve dükkanı açmak isteyen girişimcilerin değerlendirebileceği bayilik veren firmalar arasındadır. 

Gelin kahve bayiliği veren CoffeeTainer'in bayilik şartlarını birlikte inceleyelim.

COFFEETAINER

COFFEETAINER Özel Röportaj

Ezgican Aydoğan
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Kahve sizin için ne ifade ediyor, Coffeetainer’ın hikayesi nasıl başladı?

Kahve benim için her zaman bir tutku olmuştur. Küçük yaşlarda kafeinli bir içecek olmasına rağmen bu içeceğe her zaman bir ilgim oldu. Çikolata gibi birçok tatlı yiyecekle karıştırıp değişik lezzetler yaratmayı sevdim . Daha sonra bu tutkum bir hobiye dönüştü ve özellikle yurtdışı seyahatlerimde hep kahve kavurmacılarını ve özel çekirdekleri olan kahvecileri gezmekten büyük keyif almaya başladım. Derken bu proje kafamda şekillenmeye başladı. Dünyadaki trendleri de gördükçe bu sektöre yatırım yapmam gerektiğine gönülden inandım.

 

Türkiye’de kahve sektörü dünyada olduğu gibi son yıllarda önemli bir ivme kazandı. Kahve pazarındaki rekabetle birlikte pazar da hızla büyüyor. Sizce kahve sektörünün Türkiye’de geldiği nokta nedir ve varacağı yerde sizin hedefleriniz nelerdir?

Türkiye'nin dünya pazarında ciddi bir önemi var. Büyük genç nüfusa sahip olan ülkemize tüm dünya kahvecileri ilgi göstermekte. Bu yüzdendir ki dünyanın büyük markalarının en çok sahip oldukları şube sayıları da yine ülkemizdedir. Özellikle yeni jenerasyonun kahveye ilgisi önceki senelere göre hiç olmadığı kadar büyük. Yeni nesil kahve evlerinde daha çok zaman geçirmeyi seviyor ve içtikleri kahveler hakkında daha çok bilgi almak istiyor. 10 sene içinde ülkemizde kahve içer sayısı ciddi şekilde artacağına inanıyorum. Asitli içecekler tahtını kahve ve çaya bırakacak gibi duruyor.

 

Franchise ile büyüme kararını ne zaman aldınız? Bu konudaki hedefleriniz ve büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için aldığınız aksiyonlar nelerdir?

Franchise konusunda büyümeye ilk günden beri karar verdik. Zaten markamızı da bu şekilde kurduk. Franchise bir marka için sistem kurulumu, yasal mevzuatlar, merkezi yönetim, tedarik zinciri, eğitim ve inşaat hızı gibi birçok konu var. Bu konuların bir tanesinde bile aksama olmaması gerekmekte. Biz ilk şubeyi açana kadar 3 yıllık bir hazırlanma süreci yaşadık. Hala da argeye, ürün geliştirmeye ve sistemsel çözümler yaratmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Franchise bir marka kurmak için bence en önemli kelime ‘devamlılıktır’.

 

Sizin bir Franchise adayında aradığınız özellikler nelerdir? Markanızın temsilcisi olacak her bir Franchise’ın kurum kimliğine bağlılığını hangi yöntemlerle tesis etmeyi düşünüyorsunuz.

Franchise adayında aradığımız 3 madde bulunmaktadır. 1 Markaya saygı 2.Çalışkan olmak 3.Finansal yerterlilik

 

Perakendenin büyüme hızı oldukça yüksek bu sektöründe kahve yatırımcısı sizi neden tercih etmeli? Sektördeki diğer firmalardan sizi ayıran özellikler nelerdir?

Yukarıda bahsettiğim unsurlar için bizi tercih etmesi yeterlidir diye düşünüyorum. Tekrar edersek; sistematik ve merkezi yönetim, devamlılık, ürün geliştirme, tedarik, finansal kolaylıklar, marka algısı, eğitim ve ürün desteği , konsept ama en önemlisi ürünlerimizin kalitesi.

 

Yatırımcı buldunuz, sözleşmeler imzalandı, açılış yapıldı. Sonraki süreçte Coffeetainer sürecin neresinde olacak?

Bu süreci COFFEETAINER tamamen yönetmektedir. Personel seçiminden 2 haftalık eğitime, açılış sonrası takipten her 3 ayda bir yerinde kontrole, düzenli checklistler sayesinde stok kontrollerinden kameralarla mağaza içi kontrollere kadar COFFEETAINER süreci devamlı olarak takip etmektedier. Ayrıca uzun vadede şubenin ciro arttırımı içinde raporlar hazırlayıp bu sürecinde işlemesine yönelik bayiyi takip etmekteyiz.

 

Franchise sürecinde yatırımcı için finansman süreci nasıl işliyor? Devlet, banka ve çeşitli desteklerden faydalanmaları için kurumlarla anlaşmanız var mı?

Finansmal süreci için vadeler sunmaktayız. Yarısını peşin yarısını 3 vade şeklinde talep ediyoruz. Ayrıca DBS gibi kredilendirme kolaylıkları da sağlamaktayız.

 

Son olarak; bana öyle bir şey söyleyin ki yarın franchise sözleşmesi imzalayalım?

Hayat kahveyle Başlar!

COFFEETAINER

COFFEETAINER bir 3. Nesil nitelikli kahve dükkanıdır. COFFEETAINER Sidem A.Ş. kuruluşudur. Sidem A.Ş. 1984'de kurulmuş olup bugüne kadar birçok sektörde boy göstermiştir. Asıl sektörü turizm ve otelciliktir. Nashira Otelleri adında otel zincirine sahip olan Sidem A.Ş. Yurtiçi ve Yurtdışı otel yatırımlarına sahiptir. 

COFFEETAINER'ı bir Dünya markası yapmayı amaçlayan Sidem A.Ş. kendi kahvelerini üreterek yakın zamanda Yurtiçi ve Yurtdışına hem kendi mağazalarını hem de Franchising vererek yayılmayı hedeflemiştir. 

COFFEETAINER yaklaşık dört yıllık bir argenin ve uzun yılların biriktirmiş olduğu tecrübesiyle (otelcilik, park, tenis klübü, restoran, cafe işletmeleri) ürettiği markasında, birçok mağaza ve ürün çözümüne yer veren ender markalar arasındadır. Mağaza çözümleri arasında KİOKS ve KONTEYNIR MAĞAZALAR gibi çözümleri de üreten markamız aynı zamanda örneği az bulunan tasarım KAHVE EVLERİ konseptleriyle de misafirlerinin ilgisini büyük ölçüde çekmektedir. Ayrıca COFFEETAINER bayilere uygun fiyatlarda ve vadelerde yatırım fırsatları da sunmaktadır. Tüm eğitim, ürün, mimari projeler ve anahtar teslim inşaatı gerçekleştiren COFFEETAINER bu konularda üstün tecrübeli ekibiyle sistematik bir şekilde şubelerini kısa sürelerde (maksimum bir buçuk ay) açabilmektedir.

Kiosk Mağazalarımız

Örneği ilk olarak Mall of Antalya'da açılan kioks mağazamız 25m2'dir. Ölçülerini minimum 12 m2'ye kadar düşürülebilmekte olduğumuz kiosk mağazalarımız  hem on to go şeklinde self servis hizmeti verebilen hem de masaya servis hizmeti konseptine de uyarlanabilmektedir. Ender bulunan tasarımı ve kullanım alanları sayesinde tam bir mağaza etkisi yaratan bu mağazalar büyük ilgi çekmektedir. İç mekanlar için uygun olan kiosk mağazalarımızı konteynır mağazalarımız gibi istediğimiz alanlara yerleştirebilme lüksüne sahibiz. Bu tip mağazaların yatırımı 400.000TL-450.000TL arasıdır. (İstenilen ekstralara göre değişmektedir)

Konteynır Mağazalarımız 

Kiosklar gibi pratiktir ve ayrıca dış alanlar için tasarlanmıştır. Parklar, otoparklar, AVM girişleri, kent meydanları, kayak merkezleri, plajlar, üniversiteler gibi açık alanlar için uygun olan şık konseptimizde dekore edilmiş Konteynır dükkanlar yinemağazalarımızda ki tüm ürün ve donanıma sahiptir.

Bu tip mağazaların yatırımı 250.000TL-350.000TL arasıdır. (İstenilen ekstralara göre değişmektedir)

Kahve Evleri

Normal dükkan konseptindeki bu mağazalarımız genellikle otoparklı ve taraslı seçilmektedir. Yaya veya araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler hedef kitlelerdir. Mekanların işletme sırasında müşteri doluluğu önemli olduğu kadar paket satış (al ve git modeli satışlar), hediyelik ürünlerin satışları (tüm dükkanlarımızda birçok çeşit hediyelik ürünler mevcuttur ; örneğin bardaklar, muglar, biblolar, magnetler, tüketici elektroniği , paket çikolatalar vb) kiloluk kahve satışı (taze çekilen günlük kg lık kahveler) ve istenirse evlere sipariş, ve diğer yan ürünlerin satışları gibi birçok  ciro arttırıcı satış modellerini hedeflemektedir. Dükkanlar teras ve terassız olarak iki farklı türde projelendirilmektedir. (AVM gibi yerlerde açılacak dükkanlarda genellikle teraslar yer almamaktadır bu da inşaat maliyetlerini azaltmaktadır.

Bu tip mağazaların yatırımı 550.000TL-750.000TL arasıdır. (İstenilen ekstralara ve teras olup olmamasına göre değişmektedir)

COFFEETAINER Bayilik Şartları

Sektör

3. Nesil Kahve Evleri

Marka Adı

COFFEETAINER

Yatırım Tutarı

KIOKS: 400.000 TL - 450.000 TL
KONTEYNIR: 250.000 TL - 350.000 TL
KAHVE EVLERİ: 550.000 TL - 750.000 TL

İsim Hakkı Bedeli

İlk sene yok. 2 seneden itibaren 5.000 $

Yatırımın Geri Dönüşü

3 Yıl

Ortalama Kar Marjı

% 40 - % 50

Kuruluş Yılı

2016

Çalışan Sayısı

4 - 6 kişi

Merkez Ülke

Türkiye

Hedeflenen Şube Sayısı

15

Mevcut Şube Sayısı

4

Son 1 Yılda Açılan Şube Sayısı

2

Reklam Katılım Ücreti

Yıllık 5.000 TL

Gelirlerden Pay

İlk sene için %3, ikinci seneden itibaren %5 ödeme

Hedef Bölge

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Eskişehir

Ürün / Hizmet Kapsamı

Kahve

Şube Büyüklüğü

Kioks: 12 m2 - 25 m2
Konteynır: 15 m2 den başlar üzeri için sınır yoktur
Kahve Evleri: 50 m2 den başlayan dükkanlardır.

Destekler

Dükkan açılışından, personel alımına ve eğitimlere kadar  devamlı destek vermekteyiz.


Bayilik Başvuru Formu

Invalid Input
Lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız.
Lütfen telefonunuzu yazınız.
Lütfen e-posta adresinizi yazınız.
Lütfen şehir belirtiniz!

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2024 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans