Firma Kuruyorum

Kahve Dükkanı Nasıl Açılır?

Kahve Dükkanı Açmayı Düşünüyorsunuz! Kahve sektörüne genel bir bakış, kahve dükkanı kuruluş maliyeti, kahve dükkanı lokasyon seçiminin önemi, kahve dükkanında karlılık hedefleri değerlendiriliyor.

Yazılımda Öne Çıkan Markalar

WOLVOX Restoran Yönetimi

AKINSOFT Ön Muhasebe, E-Ticaret

AKINSOFT MYfranchise

 

Cafe, Tatlı, Pastada Öne Çıkan Markalar

Ayaküstü Kahve

 

JOSEPH Kahve & Nargile

Kahve Sektörüne Genel Bakış

Son zamanlarda insanların daha fazla iş arayışına girdiği ve kendi işinin mimarı olmak için adım attığı bir gerçektir. Günümüzde en karlı yatırımlardan biri olan kahve dükkânı / cafe açmak ilk etapta maliyetli olsa da profesyonel bir yönetimle kazandıran bir işletme haline gelecektir. Çevrenizdeki kahve dükkanlarına bir bakın, neler görüyorsunuz? En ünlü cafelerin hangi yönü kuvvetli?

Siz olsaydınız kahvenizi keyifle yudumlamak için nasıl bir mekân tercih ederdiniz? Bu yaklaşımlar ‘’kahve dükkânı nasıl açılır? ‘’ Sorusuna en doğru cevabı verebilmek adına önemlidir. İşin detaylarına yazının devamındaki başlıklarda değineceğiz.

Kahve Dükkanı Kuruluş Maliyeti

Kuruluş maliyeti tercihe göre değişecektir. Butik kahve dükkânı açmak istiyorsanız, işletmeniz küçük ve şirin bir mekân olarak tasarlanacaksa, maliyeti daha düşük olacaktır. İç ve dış dekorasyona her şekilde önem vermeniz müşteriyi etkilemeniz açısından fayda sağlar. Butik kahve dükkânı için gereken miktar 70 ila 90 bin lira arasında değişkenlik gösterebilir. İşletmenizin butik kahve dükkanına göre biraz daha geniş olmasını hayal ediyorsanız ayırdığınız bütçe en az 120 bin lira olmalıdır. Maliyeti ne kadar kısarsanız seçenekleriniz o derece düşecektir. Kahve dükkanlarının kişide uyandırdıkları ilk izlenim çok önemlidir. Butik ve orta düzeyde bir işletmenin size uygun olmadığını daha büyük bir mekânı kahve severlere açmayı planlıyorsanız yaklaşık 300 bin lira ihtiyacınızı karşılayacaktır. Kuruluş maliyeti, kahve dükkânı nasıl açılır? Sorusunun kilit noktasıdır. Hayalinizi tam anlamıyla gerçekleştirmek istiyorsanız bütçeden kısmak kazancınızın azalmasına sebep olabilir. Kahve dükkanı açmak için franchising seçeneklerini değerlendirmeniz, bu konuda teklifler toplamanız önemlidir. Kahve sektöründe bayilik veren firmalarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Kahve Dükkanı Lokasyon Seçimi

Kahve dükkânı açmadan önce araştırmanız gereken konulardan biri de lokasyondur. Kahve dükkânı açmak iyi bir girişim olabilir. Düşünerek hareket etmek ve uygulamaya geçmek yatırımınızı koruyacaktır. Öncelikle kahve dükkânı açmak istediğiniz semtin en işlek caddesini hedef almalı ve kişilerin kahveye olan ilgisini gözlemlemelisiniz. İşletmenizin rakibi, bulunduğunuz bölgede çoksa mümkün olduğu kadar yek olmaya özen gösterin. Sizi siz yapan değerleriniz olsun. Rakipleriniz hangi konularda eksik? Bunu düşünerek markanızı tamamlayın. İşletmenizin hitap ettiği hedef kitle de çok önemlidir. Gençlere yönelik bir tasarım ile sektöre giriş yapıyorsanız 18 ila 25 yaş aralığındaki bireylere hitap edersiniz. Bu yaş grubundaki kişilerin sıklıkla uğradığı caddelerden birine işletmenizi konumlandırmanız müşteri kazanma potansiyelinizi artırır.

 

Kahve Dükkanı İçin Karlılık Beklentisi

Bütçenizi doğru bir şekilde denkleme dökmelisiniz. İşletmeniz kira mı? Size mi ait? Bu sorusunun cevabı kar oranınızı doğrudan etkiler. Kar oranınızı kısmen hesaplamadan kahve dükkânı açmak istediğiniz yeri kesinleştirmeyin. Kiralık dükkanlar için belli bir süre arayış içinde olun. Reklama ihtiyaç duyabilirsiniz. İşin farkında olmak ve özümsemek ilk etapta beklentiyi biraz düşük tutmanızı sağlar. Böylece hayal kırıklığına uğramazsınız. Müşteri trafiğiniz arttıkça kar oranının arttığını görmek işe duyduğunuz heyecanı artıracak ve dolaylı olarak veriminiz de olumlu etkilenecektir. Menüde 10 TL’ye sattığınız bir kahveyi aldığınız fiyat muhtemelen 10’da 1’i kadar olacaktır. Küçük hesaplarla uğraşmak bir süre sonra size yorucu geleceği için dükkân rantına odaklanmanız daha güzel olacaktır.

 

Neden Kahve Dükkanı Açmalısınız?

Neden bu işe girdiğinizin cevabını aslında kendinizde aramalısınız. İçinizde yine şüphe varsa kahve işine neden girilmeli sorusuna en iyi yanıt, arz talep melesi olacaktır. Günümüzde insanlar yoğun tempolarının verdiği yorgunluğu bir keyif kahvesi ile sonlandırma arayışı içindeler. Türkiye’nin en iyi kahve işletmesi niçin siz olmayasınız? En keyifli kahvelerin içildiği en nezih mekân neden size ait olmasın? İşinizi severek benimsediğinizde daha hızlı yol alırsınız. Kahve, günümüzde popüler olan bir içecek, yalnızca bu bilgi bile bu işe neden girileceği hakkında tüyo veriyor.

 

Kahve Dükkanı İçin Sonuç Değerlendirmesi

Sizi negatif etkileyen her şeyden sıyrılın ve hedefinize odaklanın. İşletmenizin içeriğine güveniyorsanız kaliteli bir hizmet verdiğiniz takdirde sunduğunuz kahveler meşhur olacak! Yükselmekte olan kahve trendi girişiminizin başarılı olma ihtimalini size zaten söylüyor. Memnun müşterilerle dolu kahve dükkânı açmak sizin elinizde!

 

Kahve Dükkanı Nasıl Açılır?

 


Diğer İş Fikirleri

AKINSOFT - FirmaKuruyorum İşbirliği
T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2022 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans