Firma Kuruyorum

Doğru kişileri, doğru markalarla buluşturuyoruz!

Teknoloji Mağazası Nasıl Açılır?


Örneğin, beyaz eşya, ev aletleri, televizyon, akıllı mobilyalar ve daha sayamadıklarımız. Tüm bunlar teknolojinin vazgeçilmez ürünüdür. Bunlar ihtiyaç olduğu gibi doğru yere de ve adresten de satın almak gerekir. Peki teknoloji mağazası nasıl açılır? Konusunu hiç düşündünüz mü?

Teknolojiye hayranlıkla bakan insanların yanında girişimci ruhlu bireylerde mağaza açmanın derdinde olabilir. Yani birileri teknolojiye sahip olmak ister. Birileri ise teknoloji isteyenlere bu hizmeti sunar. Peki ama nasıl? Günümüzde büyük teknoloji mağazalarının yanında orta ve küçük ölçekli şirketlerde bulunmaktadır. Teknolojinin içerisinde kıyasıya bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Teknoloji mağazası açmak isteyen için bu iş aslında kolay değil.

Teknoloji üzerine bir mağaza açmanın önündeki en büyük iki engel var. Bir isim yapmış bir şirket, ikinci kurulum maliyeti. Geniş kapsamlı bir mağaza olacaksa kesenin ağzı bir hayli fazlasıyla açılması gerekiyor. Burada farklı seçenekler değerlendirilmelidir. Örneğin internet üzerinden de satış yapabilen bir mağaza oluşturabilirsiniz. Büyük teknoloji mağazaları bile zorluk çekerken farklı argümanları sahaya sürmek mantıklı olacaktır.

Teknoloji dükkanı açmak isteyenler aynı zamanda dijital mecranın gücünü kullanmalıdır. Gerçekten bu işi yapmak istiyorsanız belli bir alandaki teknolojik ürünleri satabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından en çok tüketilen ürünler olabilir. Küçük ev aletleri ya da telefon, televizyon, bilgisayar ve oyun konsolları olabilir. Tüm hepsini satmak istediğinizde önünüze ciddi maliyet çıkar.

 

Teknoloji Mağazası Kurulum Maliyeti

Teknoloji mağazası kurulum maliyeti yukarıda da anlattığımız gibi oldukça fazla tutabilir. Eğer 1 milyon liranın üzerinde bir paranız varsa büyük şirketlerle ortaklık yapabilirsiniz. Elbette burada kurulum maliyeti daha fazla artacaktır. Fakat küçük şehirlerde orta halli bir mağaza için online alışveriş seçeceğini kullanmalısınız. Mağazaya fazla masraf yapmadan internet üzerinden satışa yönlenebilirsiniz.

Mağaza ve online satış yaparsanız hem bulunduğunuz şehirde hem de Türkiye’nin dört bir yerine satış yapabilirsiniz. Teknoloji mağazası açmak için kurulum maliyeti en az 250 bin liradır. Bu fiyat 3 milyon lira, hatta 4 milyon liraya kadar çıkmaktadır. Belli sektör ürünleriyle daha uygun maliyetli yapmak da fayda vardır.

 

Teknoloji Mağazası İçin Lokasyonun Önemi

Teknoloji dükkanı açmak isteyenler lokasyona dikkat etmelidir. Sattığı ürüne göre cadde, sokak ve ana yol üzerinde dükkan kiralamalıdır. Beyaz eşya ve küçük ev aletleri satacak olan biri, mobilya satışı yapan dükkanı tercih edebilir. İnsanlar mobilyaya uygun ev teknolojisi ürünler bakabilir. Telefon ve bilgisayar gibi ürünler ise ana cadde üzerinde olmaları önemlidir.

 

Teknoloji Mağazası İşinde Kar Marjı

Teknolojik ürünlerin satışından ciddi şekilde kar edebilirsiniz. Özellikle Çin’den getireceğiniz ürünlerde önemli kar marjı bulunmaktadır. Kaliteli ve ucuz ürünler getirerek kar marjını yükseltebilirsiniz. İnternet üzerinden satış yaparak aylık kazanç net 5 bin lirayı geçebilir. Bu kazanç yapılan işin niteliğine göre 50 bin liraya kadar çıkabilmektedir.

 

Neden Teknoloji Mağazası Açmalıyım

Kendinize teknoloji dükkanı neden açmalıyım? Sorusunu yöneltin. Teknolojiye karşı merak olabilir. Aynı zamanda ticaret seviyorsanız açabilirsiniz. Ürünlerin toptan alınması gibi bu işin inceliklerini biliyorsanız açabilirsiniz.

 

Sonuç

Teknoloji mağazası açmak günümüzde riski de beraberinde getirir. Plan ve ön görü muhakkak olmalıdır. Dediğim gibi internet satışı bu işin anahtarı. Rekabetin daha az olduğu ve çabuk satışların yapıldığı teknolojik ürünlere yönelmek önemli. Tüketiciler ucuz ve kaliteli ürünleri daha çabuk aldığını unutmayın. Ayrıca bu işle uğraşan büyük ve orta ölçekli firmalarla görüşün.


 

Teknoloji Mağazası Nasıl Açılır?

 
 

Diğer İş Fikirleri

Kiralık Hazır & Sanal Ofisler

İşinizi Kolaylaştıracak Tedarikçi Firmalar

Şirket Türleri ve Şirket Kuruluşu

T. 0216 807 09 60   -   M. 0533 300 87 68
E. info@firmakuruyorum.com
A. Koşuyolu Mah. Halili Sk. No. 9/1 Kadıköy - İstanbul

© 2022 FirmaKuruyorum. All Rights Reserved.

Dali Finans